O nas

Położony niespełna 12 kilometrów od Krakowa Ośrodek „Nad Zalewem” to gratka dla wszystkich, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku centrum, miasta, za to nad wodą, na pięknej piaszczystej plaży lub przemierzając tutejsze ścieżki turystyczne.

Ośrodek zajmuje kilkadziesiąt hektarów, z czego połowę stanowi Zalew na Piaskach w miejscowościach Kryspinów, Budzyń i Cholerzyn. O jego popularności świadczą statystyki – w sezonie odwiedzają go tysiące osób dziennie.

W ośrodku „Nad Zalewem” (wjazd od strony Karczmy Rohatyna – ok. 1 km od lotniska w Balicach przy drodze wojewódzkiej Balice AIRPORT- Kryspinów) odpoczniemy na plażach piaszczystych, które znajdują się w północno-zachodniej części jeziora oraz częściowo porośniętych trawą w otoczeniu zarówno zagospodarowanych ogrodów, jak i naturalnej roślinności.

Fani kąpieli muszą popływać w zalewie – gwarantujemy wodę I klasy czystości, regularnie kontrolowanej przez lokalny sanepid.

Kolejnym atutem jest lokalizacja Ośrodka – w bezpośredniej bliskości zabytków Krakowa (ok. 12 km do centrum), bezpośrednio przy zjeździe z autostrady A4 Kraków – Katowice- Wrocław.

Ale pobyt w ośrodku Nad Zalewem to niekoniecznie leniwe plażowanie, czy zimne piwko w gronie przyjaciół. Od lat proponujemy odwiedzającym skorzystanie z licznych atrakcji.

Do dyspozycji odwiedzających są wypożyczalnie sprzętów wodnych, szkółka żeglarstwa i windsurfingu.

Dla odważniejszych propozycja skorzystania z wyciągu do nart wodnych WAKE czy „pospacerowania ‘’ po wodzie korzystając z odrzutowych butów SUPER FLY.


 Aktywizować można się w tym miejscu również na lądzie, korzystając choćby z boisk do koszykówki, czy siatkówki plażowej. Oprócz gier zespołowych pójdziemy w koronach drzew w parku linowym, pogramy w tenisa, zaprowadzimy pociechy na tutejsze place zabaw. Dla większych grup lub zespołów firmowych świetnym oderwaniem się od rzeczywistości połączoną z solidną dawką adrenaliny będzie rywalizacja na polu paintballowym. Super atrakcją dla dzieci jest BAYER Park – pływająca wyspa zjeżdżalni, trampolin i dmuchanych atrakcji.

W sezonie często odbywają się tu pokazy sztuk walki, warsztaty salsy czy zumby, letnie koncerty, więc możliwości ciekawego spędzenia czasu z pewnością nie zabraknie.

Trzeba tu jeszcze wspomnieć o kilkunastu miejscach przygotowanych na Waszą imprezę – czy to firmową, czy towarzyską lub rodzinną i to zarówno na małego grilla na 20 osób czy event na 3000 uczestników.

KARCZMA ROHATYNA, CHATA KRYSPINÓW, CHATKA CYPEL, PRZYLĄDEK ZABAWY- TO WSZYSTKO MIEJSCA, GDZIE NIE ZABRAKNIE ANI DOBREGO JEDZENIA, ANI DOBREJ ZABAWY!

Na czas sezonu kompleks zaprasza na cykliczne wydarzenia. To m. in. GARBOJAMA, czyli Międzynarodowy Zlot VW Garbusów, ale też rozrywki dla dzieci animowane przez redakcję portalu czasdzieci.pl. Do tego masa tematycznych imprez plażowych. Dla śmiałków przewidziano maraton pływacki, imprezy typu RUNMAGEDON czy LEGION RUN, a nawet  triathlon Iron Dragon.

Bogata też jest oferta noclegowa. Można skorzystać z klimatycznych, drewnianych domków z niepowtarzalnym widokiem na jezioro, czy wpisując się w naturalny rytm przyrody rozbić namiot lub podjechać z przyczepą caravaningową na specjalnie w tym celu wyznaczone miejsce campingowe.

Słoneczne plaże, czysta woda, ciekawe atrakcje – czego chcieć więcej?

Nasi partnerzy: